Přeskočit na hlavní obsah

Beginning in pictures

Už poslední týden loučení byl pro mě lehce náročný, ale celou dobu jsem s tím bojovala....dokud nepřišla chvíle odjezdu na letiště. Slzy tekly proudem a mně nezbývalo nic jiného než se skrz ně smát a v duchu si řikat že dělám správnou věc. Od dvou lidí jsem dostala přívěsek Pandora, za které jsem moc vděčná. Je to jediná věc, kterou mám na sobě 24/7 a snad každá správná holka ví, že Pandora píše Váš příběh.



Trvalo mi přibližně tři dny, než jsem se rozkoukala a odvážila se vyrazit do víru velkoměsta. Nastahovala jsem si veškeré aplikace, co jsem potřebovala (o apps v příštím článku) a potom už nezbývalo nic jiného než odvaha.
Naštěstí jsem v Londýně už měla kamarádku, co tu byla čtrnáct dní a už byla rozkoukaná a tak trochu věděla co a jak.

Během těch prvních pár dnů máte šanci zjistit, že:

  1. káva v Costě není až tak dobrá, jak jste čekali
  2. nikomu nerozumíte
  3. lidi nechodí po pravé straně, ale tam, kde se jim zachce
  4. auta jezdí běžně v protisměru
  5. ať zahnete do jakékoli ulice v oblasti vašeho domova, všechny vypadají stejně
  6. všechny parky jsou převážně pole
  7. nemáte šanci tu jíst jídlo, co jste jedli v ČR
  8. když chcete normální mléko, musíte si vlastně koupit polotučné nebo nízkotučné
  9. silnice se přechází převážně na červenou
  10. vaše první pizza z pizzerie, o velikosti vašeho palce na ruce, vás bude stát tolik, co v ČR večeře v pizzerii pro celou rodinu
  11. Primark vás nikdy nevyjde levně
  12. London eye, Big Ben i Tower bridge jsou dost velká nuda
  13. za jednu cestu metrem, byste v ČR mohli jet na týdenní výlet vlakem po Českém ráji
  14. když jdete na jedno pivo, opravdu jdete jen na jedno
  15. ke všemu to ani není půllitr
Mohla bych asi pokračovat do nekonečna, ale myslím, že si to každý už dokáže představit.


















Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...