Přeskočit na hlavní obsah

Verunka konečně v Londýně (Recenze - Crosstown doughnuts and coffee)

V neděli za mnou konečně přijela kamarádka z jihu. Obě jsme v Anglii přes měsíc, ale teprve teď byl čas se sejít. A co jiného můžou dvě holky podniknout než vyrazit do centra?!

Jely jsme na Camden, abych Verunce ukázala, jak vypadají správné trhy. No musim se přiznat, že jsem si celou dobu myslela, že food market je jen těch pár stánků vzádu na hlavní. Jaké bylo příjemné zjištění, že ten pravej food market je uplně jinde a je uplně boží!!! Ano, už chápu, o čem všichni mluví. A ano, opravdu jsem věřila, že všichni myslí ten polský stánek s langošem hned vedle pizzy s hranolkami, když mi vyprávějí, jak milují jídlo na Camdenu. Ha-Ha.

Upřímně jsem byla tak unešená, že jsem ani neměla čas fotit...a lidí samozřejmě jak kdyby se sem sjela celá Evropa. Spousta stánků od slaných i sladkých crépes přes ryby, gyros, cupcakes až po zelené kokosy. Teď už jen počkat na ten český stánek! :)


Samozřejmě jsme na Camdenu strávily několik hodin. Jak jinak. Nevim, jak jsem si mohla myslet, že to dopadne jinak. Jaké překvapení, že po půl hodinové procházce z Camdenu, nás na Oxford St vyhazují už z prvního obchodu do kterého jsme vešly. Nestlihly jsme Lush ani Ladurée a z Foot Lockeru nás vyhnali. Jediné, co nás ale nezklamalo, bylo Crosstown Doughnuts & Coffee, které bylo otevřené asi až do osmi. Crosstown jsem našla na Foursqure, tak jsme se rozhodly ho vyzkoušet a určitě jsme udělaly dobře.

Podnik: Crosstown doughnuts & coffee (Broadwick St)

Hodnocení FS: 8,7
Cenová relace: £

Účet: 5.50 £

  • Flatwhite + doughnut z belgické čokolády - 3.50
  • Flatwhite - 2.0

Mé hodnocení (1-10):

  • káva - 10
  • jídlo - 10
  • celkové - 9

Káva zatím rozhodně nejlepší, co jsem v Anglii měla. Doughnut byl naprosto neuvěřitelnej!!! Vevnitř čokoláda, nahoře čokoláda a pak ještě čokoládový posyp. Nejsem člověk, co se tláská čokoládou a nesnášim čokoládové dorty. Tohle je ale pecka!

Pak už jsme to směřovaly přes Buckinham na Vauxhall procházkou. Žádné vzrůšo. Jediní, kdo o víkendu v podvečer pracují jsou pouliční umělci. Jak smutné. Jinak nikde ani noha. Ale i přesto jsme si to moc užily!





Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...