Přeskočit na hlavní obsah

Week in pictures (27.7. - 2.8.)

Tak tenhle týden byl ve znamení "hlavně nesedět doma na zadku" což vlastně znamená utratit všechny peníze co máš.

Začátkem týdne jsem se rozhodla skončit s mým příšerným stravováním, co v UK mám. Kvůli rodinnému rozpočtu a tomu, co děti jedí a nejedí, není reálné vařit doma zdravě a kupovat zdravé jídlo. A to ani ovoce a zeleninu. Snažím se alespoň jíst zdravě, když vyrazím ven, takže ať už si někde dávám brunch, lunch nebo jen něco na chuť, koukám se po masu, rybách, zelenině a ovoci.

V pondělí jsem se skočila podívat do jedné z trafik, co je na nádraží Clapham Junction, a objevila jsem tam luxusní tyčinky. Sice možná říkám, že se snažím jíst zdravě, ve skutečnosti to ale je tak, že spíše koukám na to, zda obal vypadá že je bio a zda tam píšou obsah nějakého ovoce nebo ořechů. Ale nekoukám na cukry ani tuky. A tyhle tyčinky, co měly matné a barevné obaly, ty jsem tam nechat nemohla! A tak jsem si vzala od každého druhu jednu. A musím teda říct, že byly opravdu vynikající.










Ten den jsem se byla ještě podívat v Costě a ty jejich medíky, to je něco :)













Na Raynes Park jsme objevily naprosto úžasnou kavárnu, restauraci... nevím jak přestě to nazvat. Ale specializují se převážně na brunch. Takže spousta věcí obsahující vajíčka, sandwiche, sausages, panini. Mají dobrou kávu a širokou nabídku fresh-juiců.


Já jsem si poprvé dala sandwiche s tuňákem (tady ho všude mají stejný jako je u nás rybí pomazánka) a se zeleninou, kde byl salát, červená cibule a okurka. K tomu jsem si dala vanilkové latté které vypadalo i chutnalo moc dobře.

Další den jsem si to zopakovala, ale tentokrát jsem sandwich dostala bez zeleniny a k pití jsem si dala mrkvový fresh juice, abych doplnila vitamíny.





Ve White Mustache mají novou nabídku zdravých pochutin, z čehož jsem samozřejmě opět nadšená. Tentokrát jsem vyzkoušela tyčinky s příchutí dýně a červené řepy. Příště na mě čekaji energy kuličky, na které jsem teda opravdu zvědavá.

Můj názor na tyčinky je "love or hate". Pro mě jednoznačně nejlepší zeleninové tyčinky, co jsem kdy měla.




Cestou domů na vlak jsem dostala letáček a kartičku na free coffee do nově otevřeného podniku, takže během krátké chvíle můžete čekat recenzi na Street Food Garden na stanici Vauxhall a také recenzi na kavárnu The Place, kterou jsem navštívila dneska.











Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...