Přeskočit na hlavní obsah

Bílá tma (Wellcome Collection)

Minulý víkend jsem tak nějak proválela a nic pořádného nezažila. To mě v neděli rozčílilo a tak jsem se rozhodla jít do muzea Wellcome Collection. Zavolala jsem kamarádce a sešly jsme se na Eustonu, odkud je to do WC asi dvě minuty pěšky.


Přišly jsme tam hodinu a půl před zavíračkou v domnění, že to za hodinku projdeme a ještě máme rezervu. Moc jsme vlastně nevěděly na co jdeme, ale to nás vůbec netrápilo. Dole v hale byl ukazatel na nějakou instalaci v prvním patře. Vyšly jsme schody a před námi stál dav lidí. Stouply jsme si do fronty a čekaly, co bude dál. Přišla k nám paní (znovu připomínám, že jsme ani nevěděly, na co jdeme), dala nám papír s pravidly a bezpečnostními pokyny a zeptala se nás zda počítáme s tím, že ve frontě budeme stát hodinu. Dost nás šokovala, ale samozřejmě jsme vše odkývaly. Stále jsme neměly ponětí, co nás čeká. Začla jsem číst papír na kterém bylo něco ve stylu "pokud se vám udělá špatně, odejděte", "pokud se vám bude motat hlava, odejděte"... Už tohle nás dost vyděsilo a k tomu nás ještě čekala hodina čekání.


Untitled

Když jsme popošly, viděly jsme tento nápis a pochopily, že je to asi to, na co jdeme. Dočetly jsme se něco o tom, že by mělo jít o různé aspekty lidského vědomí jako jsou náměsíčnost, ztráta paměti nebo anestezie. No co si budeme povídat, ani tohle zjištění nám to ale moc neobjasnilo. Potom jsme plné nadšení prošly dveřmi.



A ihned vzápětí byly zklamané ze zjištění, že jsme teprve v půlce fronty. Za dveřmi už jsme mohly vidět co nás čeká.


Untitled

Ano, takže opět jsme z toho moc moudré nebyly. Tohle bylo všechno. Hodina čekání za námi a my stále neměly ponětí, co uvidíme.

Naštěstí jsme se po hodině a čtvrt konečně dočkaly. Omlouvám se, fotku bohužel nemám, ale hned vysvětlím proč.

Vypustí vás do místnosti, která je plná kouře a světel. Nevidíte vůbec nic. Když se ode mě kamarádka vzdálila na pár kroků, už jsem ji neviděla a chytala mě panika. Nevidíte podlahu, nevidíte zdi, další lidi a nevidíte ani východ.

Celou dobu jsme šly podél zdi, obešly jsme celou místnost a moc se těšily až najdeme kudy ven.

Necítila jsem se tam dobře, když jsem slyšela něčí hlas, že se ke mně blíží, ale dotyčného jsem neviděla. Tím ale neřikám, že to nebyla zajímavá zkušenost.

Zážitek zadarmo, tak proč to nezkusit. Máte čas až do třetího ledna :)

Na tom samém patře byla i výstava lidského těla. Čekala jsem to větší, ale nebudu si stěžovat. Model obézního člověka se mi ale opravdu nelíbil.

Untitled

Untitled

Untitled

Dole v hale jsme viděli kafé a nevypadalo vůbec špatně, jen my na to bohužel neměly dostatek času. Moje hostmum mi potom dodatečně řekla, že v dalším patře by měla být veliká knihovna, tak tam se asi půjdu podívat :)


Byl jste někdo ve Wellcome Collection?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...