Přeskočit na hlavní obsah

Energie na bodu nula

Tak jsem Vám tu minule vyprávěla, na jaké mám v plánu jít festivaly a pikniky... Nebyla jsem zatím na žádném. Poslední dobou mi příjde, že si nedokážu pořádně užívat života. Připadá mi, že chodím jen do práce a z práce. Nejsem schopná se dokopat k učení jazyků, jak jsem chtěla. Nejsem schopná si ani doma zacvičit, což si už taky nějakou dobu slibuju. Klamu sama sebe čím dál tím víc. Taky to tak máte?


Zdroj: Pinterest

Tuhle svou náladu bych očekávala na podzim nebo v zimě, kdy se mění počasí a člověk je hodně unavený. Teď bych měla být plná energie od sluníčka, ale je to přesně naopak. V práci to nějak protrpím a po příchodu domů většinou usnu.

Jediné akce kterých jsem se zúčastnila byly United Island Festival a Metronome festival. A to pouze pracovně. Island byl super na to, že byl vstup zadarmo. Člověk se tam pořádně najedl, výběr z pití taky nebyl malý a z kapel si každý také určitě vybral. Největší zážitek jsem měla z průtrže, která tam jeden den byla. Všichni vyletnění, sluníčko a asi 30 stupňů a zničeho nic kroupy, vítr a déšť. Aspoň nějaká sranda byla :D
Místo toho Metronome byl strašně nudný. Komu by se taky chtělo dávat přes tisícovku za dva dny. Dražší jak Rock For People a kromě The Kooks a Iggy Pop žádná známá kapela.

Zpátky k mému režimu - nerežimu. Došlo mi, že si potřebuju udělat nějaký systém. Nutně asi nepotřebuji každý víkend chodit na nějaké akce, chci mít ale režim během týdne. Jsem sama na sebe zvědavá, zda je to reálné nebo opět zklamu sama sebe.
První zásada, které se snažím každý den držet je procházka ve smyslu nějakého aktivního odpočinku. To se mi zatím daří. Už asi 4 dny jsem si vyčítala, že nejsem schopná se doma dokopat ke cvičení, dnes se mi to povedlo. Možná to tedy nakonec nebude až takový průšvih.

Mé cíle tedy jsou alespoň 4x týdně si zacvičit, alespoň 2x týdně se nějak dál vzdělávat (nějaký cizí jazyk). A dále udržovat procházky. To asi prozatím stačí, protože dávat si nereálné cíle je nesmysl.

No co vám budu...jsem na sebe opravdu zvědavá.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...