Přeskočit na hlavní obsah

Co je to cirkus?

V cirkusu jsem byla naposledy někdy v minulém století. Což tak trochu zní, jako bych zažila druhou světovou válku :D

Vždy jsme tam chodili s taťkou, možná i každý rok. Nikdy ale nezapomenu na ten zážitek, když jsem tam byla posledně. Taťku chtěli vytáhnout do centra dění a já brečela a nechtěla ho pustit. Nakonec si teda vybrali někoho jiného a tomu tam měnili tělo s druhým pánem. Takhle si to pamatuji svou dětskou fantazií, to jak to bylo doopravdy, těžko říct. Ale od té doby už jsem do cirkusu jít nikdy nechtěla.

Moje host-mum se mě o minulém víkendu zeptala, zda chci jít s ní a malým do cirkusu. Upřímně proč ne, zajímalo mě, zda to tam vypadá tak, jak si to pamatuju a zda jsou v Anglii stejné cirkusy jako u nás.

Nejsou a nevypadá. Asi je hodně vidět, že jsem dlouho nebyla v cirkusu, ale člověk má nějaká očekávání. A ta se mi nesplnila. Čekala jsem spoustu zvířat, provazochodce, žongléry, plivače ohně...
Viděla jsem motorky v železné kouli, akrobaty (ve smyslu parkuru), paní visící na deštníku ve vzduchu a ze zvířat jen psa, koně a andulky. Nevím zda je to dobře nebo špatně, že cirkus už není to, co býval.

Rozhodně jsem si to užila, ale nebyl to pro mě cirkus. Tohle dnes potkáváte běžně na festivalech.


Untitled



Untitled

Untitled





A kdy jste vy byli naposledy v cirkusu?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...