Přeskočit na hlavní obsah

Bábovky pečené, nepečené i všechny ostatní

Tak jsem dočetla další knížku, a ani tahle mě nezklamala. Konečně kvalitní česká četba. Taková ta letní ideálka. Nemusíte u toho přemýšlet a jednoduše se začtete. A jednoznačně tomu neubírá, že se všechny děje odehrávají v Praze.


Untitled


Radka Třeštíková je česká spisovatelka narozená na Moravě v roce 1981. Vystudovala právnickou fakultu, což mi příjde celkem daleko od psaní knížek. Tím ovšem neříkám, že práci spisovatelky dělá špatně. Někteří z vás ji mohou znát díky psaní článků na blogu časopisu Respekt, na portálu psychologie.cz nebo v časopisu ELLE.

Bábovky jsou její třetí knížkou, kterou vydala. O předchozích To prší moře a Dobře mi tak, jsem dříve neslyšela, nyní si ale říkám, že by možná stálo za to, si je také přečíst.

V knize Bábovky najdete jeden příběh(ne ve stejné časové ose), vyprávěný z pohledu dvanácti žen, jejichž životy se prolínají.Vždy vás překvapí kdo se s kým zná, stejně tak to ale chodí i u nás, když pocházíme z tak malé země, jako je Česká republika. Ano, příběhy jsou asi více propletené než by to reálně šlo, ale pokud si uvědomíte, že stále je to jen kniha, jednoduše se do nich vžijete.

Dočtete se o životech, ve kterých se sami vidíte, možná jste je i sami zažili nebo zažíváte. Nejvíce mě bavilo, že čtete kvalitní příběh, který už tak prožíváte spolu s konkrétní hrdinkou a najednou tam na vás vyskočí slovní spojení, která mě osobně zahřála u srdce " tramvaj 22", různé pražské části nebo česká jména. V tu chvíli si najednou připadáte, jako byste byli součástí toho příběhu. Celého toho života. Představujete si, jak tam stojíte na té zastávce a čekáte na tu tramvaj, kterou jede i vaše kamarádka z knihy, o které už v tuhle chvíli víte úplně všechno.

Uznávám, že mě trochu zklamal konec knihy, který byl pro mě osobně celkem nedokončený, ale chápu, jak to Radka domýšlela. I přesto bych ale všem knihu Bábovky doporučila jako povinnou četbu k jezeru.

Vy už jste ji četli nebo se na ni alespoň chystáte?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...