Přeskočit na hlavní obsah

Recenze - (neskutečná) Dívka ve vlaku

Už několik měsíců mi doma ležela knížka Dívka ve vlaku. Stále jsem se ji vyhýbala, kupovala nové knihy, jiné si půjčovala v knihovně... Udělala jsem obrovskou chybu. Tolik mě už hodně dlouho žádná kniha nezaujala.

"V těchto vlacích jsou povědomé obličeje, lidi, které vídám týden co týden a kteří jezdí sem tam. Poznávám je a oni asi poznávají mne. Nevím však, zda mě vidí takovou, jaká doopravdy jsem."

Zdroj: Pinterest
Knihu napsala Paula Hawkins, o které jsme doteď neslyšeli. Narodila se v Zimbabwe, ale je to britka. Nerozumím tomu, jak něco tak skvělého dokázala napsat během půl roku.

Kniha se dotýká velmi zajímavých témat ze života. Někdo z nás možná zná lidi, kteří si tím prošli, možná si tím prošel i někdo z vás osobně. Alkohol, domácí násilí, ztráta zaměstnání, denní stereotyp, nevěra nebo milostný trojúhelník.
Samozřejmě hlavní zápletka už natolik běžné téma není. Téma vraždy v knihách nebo i seriálech a filmech je ale vždy nějakým způsobem zajímavé. Lidé jsou tvorové zvědaví a Dívka ve vlaku ve vás postupně zvyšuje zvědavost po celou dobu čtení.

Líbí se mi, jak je kniha psaná z pohledu více lidí. Čtenář si tak postupně dává všechny informace dohromady a čím vyšší číslo stránky je, tím více si jste jistí, že už víte, jak to všechno dopadne. Věřte mi, že tomu tak nakonec nebude. Čeká vás rozhodně velké překvapení. Možná i zklamání, pokud se jako já vžíváte do rolí postav.

Vše je tak krásně popsané, že většina z nás si připadá, jako by byla součástí příběhu. To že jezdíte denně vlakem, ve stejný čas kolem stejného místa. Každý z nás to má stejně. Ať už jezdí do školy nebo práce, vlakem, autobusem nebo třeba tramvají. Potkáváme ve stejný čas stejné lidi, my známe je, oni znají nás. Ve skutečnosti ale vůbec nemáte ponětí, co je to za lidi.

Nálepku Zlaté edice má Dívka jednoznačně oprávněně a já už se nemůžu dočkat až Paula vydá další knihu. Snad se někdy dočkáme.... A možná by mi ani nevadilo, kdyby to bylo pokračování téhle. Ty hrdiny jsem si opravdu oblíbila.
Z mé strany tedy rozhodně plný počet bodů!


Komentáře

  1. I mně se líbila, moc, viz recenze na blogu www.siraelxy.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...