Přeskočit na hlavní obsah

Usmějte se!

Lidi jsou různí. Někteří jsou výbušní, někteří jsou flegmatici. Někdo se trápí maličkostmi, jiný si každou maličkost užívá. Můžeme být náladoví, usměvaví, přešlí, škádliví...
Můžeme mít blbý den, den plný štěstí a náhod nebo se může stát něco důležitého, co nám ovlivní den, občas i týden, měsíc nebo rok.



Kdo mě zná tak ví, že jsem člověk, který se snaží být neustále optimistický. Život už mě pár věcí stihl naučit a já zjistila, že i v tomhle se člověk může změnit, když sám chce.
V letech, kdy jsem byla malá a chodila na základku, byla jsem hodně negativní. Z komára jsem dělala velblouda a neustále jsem se kvůli něčemu rozčilovala a urážela. Uměla jsem potom být hodně nepříjemná a dokonce i zlá.
Později se ve mně něco zlomilo. Asi to bylo pocitem, že mám málo kamarádů a tak jsem se rozhodla, že se změním. Že už nechci být tou protivnou holkou, že chci být tou, která bude rozdávat radost kolem sebe. A ono to opravdu funguje.

Nemyslete si, že mě nikdy nemůžete potkat se špatnou náladou. Nebudu říkat, že ne. Stačí aby se stalo něco důležitého, například v práci a nebo aby mi nebylo dobře.

Úsměv na mé tváři ukázal, že je nakažlivý a úsměvy a radost se Vám vrací. A rozhodně je příjemnější být v okolí lidí, kteří se usmívají než těch, kteří se mračí.

A jak to dělám, že jsem se dokázala změnit a mohu dost často ovlivnit svou náladu? Odpověď je jednoduchá. Važte si života. Važte si maličkostí. Važte si sami sebe.

Předem se můžete na následující den připravit. Zamyslete se nad tím, co je pozitivní na činnostech, které Vás čekají. A věřte mi, že z drtivé většiny se něco radostného vymyslet dá, i když se to možná na první pohled moc nezdá.

Blbá nálada, hádka nebo nepříjemnost? Zamyslete se nad tím, zda si ti druzí zaslouží, abyste se na ně mračili. Pokud to rychle zaženete pryč a usmějete se, i ostatní se usmějí a všichni se lehčeji nadechnou. A tím, že se budete na někoho mračit, dost často stejně ničemu nepomůžete a vy tak ztrácíte čas, který si můžete plně užívat s radostí, lidmi, kteří Vás obklopují a bez trápení.

Zítra mě čeká brzké vstávání do práce, venčení psa, poklizení bytu a vaření. Na první pohled se může zdát, že nic z toho není vyloženě příjemná věc a jsou lidi, kteří si tohle uvědomí a už jsou předem znechucení, co se zítra bude dít. A na co se těším já?!
Tím, že jdu brzo do práce, znamená to, že dříve skončím a mohu si tak užít teplé a slunečné odpoledne, které má po dlouhé době  být. Když jdu takhle brzo do práce v těchto dnech, už je tepleji a ptáci zpívají, a také se těším, že uvidím i východ slunce. A už těchto pár maličkostí mě poránu přiměje se usmát. A co venčení psa? Už jen ta radost, jakou ona bude mít, až se venku proběhne. To, že poklidím byt, to už je radost sama za sebe, protože to, když byt vidíte před a po, to je myslím dostatečné :D Nejsem fanouškem vaření, ale pokud vařím já, mohu si vše konečně udělat po svém a to se také počítá! Nemluvě o tom, že se ještě dokážu poplácat po rameni, kolik jsem toho za ten den stihla.

Myslíte si, že nedokážete vymyslet nic pozitivního? Napište mi a určitě spolu něco zvládneme vymyslet :)

A jací jste vy? Dokážete si uvědomit a přiznat, když máte špatnou náladu a jste protivní? Dokážete ovládat své emoce? Doufám, že jsem Vás alespoň trochu přiměla se občas zamyslet nad denním stereotypem a usmát se. Jen tak. Protože se jednoduše usmát chcete a chcete, aby se na Vás usmáli i lidi kolem Vás.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...