Přeskočit na hlavní obsah

Sezóna festivalů začíná - Brno

Mnoho z nás se už nemůže dočkat, až se ve velkém rozjedou všechny festivaly. Někdo se těší na ty hudební, kde se může se všemi kamarády opít, společně potom zvracet a lézt si na ramena a pokoušet se zpívat a tancovat v davu lidí. (Nic proti hudebním festivalům :D). Potom je tu ale ten další druh festivalů, po kterém vám (pravděpodobně :D) nebude špatně a budete stejně tak plní dojmů jako na těch hudebních.

Květen 2016



Poslední víkend v květnu jsem navštívila Burger & Hot dog Fest v Brně. Jsem zvyklá na festivaly v Praze, kde je miliarda lidí a miliarda stánků. No na to, že to bylo v pátek dopoledne, bylo i tady ve Vaňkovce hodně lidí. V porovnání s pražskými poměry to ale bylo nic.

Stánků bylo asi 30, z toho asi pět jich mělo jen pivo. dalších tak 15 bylo s jiným zbožím než jsou hamburgery nebo hotdogy. Nakonec ten výběr tedy nebyl až tak veliký.
Musím ale uznat, že dali přednost kvalitě před kvantitou.
Výběr z burgerů byl zajímavý, a každý si určitě vybral. Já ani nikdo z mých přátel nebyl se svým výběrem nespokojený. Všem moc chutnalo a byli jsme z toho nadšení.

Květen 2016

 Já si moc pochutnala na burgeru od Klubu cestovatelů. Byl s jehněčím masem, s grilovanou cuketou a lilkem, mango chutney a medovo horčicovým dipem. Z jehněčího jsem měla strach, ale bylo to luxusní!

Kluci si dali hamburger s trhaným hovězím z Kavárny ERA a byli stejně tak nadšení jako já.

Při odchodu jsem si všimla stánku s cupcaky. Mám ráda lidi, kteří něco tvoří doma, a daří se jim. Teď  právě mluvím o paní s cupcaky. Na první pohled byly úžasné a i skvěle chutnaly! Z čeho jsem byla já nejvíc nadšená, byl výběr i z bezlepkových druhů. Tomu jsem nemohla odolat. Bezlepkový cupcake s mangem opravdu nezklamal.

IMG_0412

Jsem z toho všeho tak natěšená, že už vyhlížím další a další food festivaly. A kam se tedy chystám?

11. 6. Food Festival Bezezbytku - festival o tom, jak neplýtvat potravinami a naučit se je používat co nejléle

17. - 18. 6. Pizza Festival

24. - 25. 6. Jahodování a květinový trh

24. - 25. 6. Local Food Market

25. 6. Apetit piknik


Užívejte sluníčka, jezte čerstvé potraviny a podporujte české prodejce...


Vaše Týna

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Londýn není až takový ráj

Už jsem nějakou dobu z Londýna zpátky v Čechách, ale až dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Přemýšlela jsem, zda chci vůbec psát na internet, jak to všechno bylo a proč jsem se vrátila. Teď jsem si ale řekla, že někoho z vás možná bude zajímat, s čím vším se v Anglii může setkat.

Vaše #musthave v Británii

Můj blog není beauty a asi ani nikdy nebude, tohle vám ale potřebuji napsat, protože v různých diskuzích čechů žijících v Anglii se tohle téma stále dokola omílá. To ale neznamená, že je to článek jen pro slečny a ženy žijící v UK.

Jak se dostat do Anglie

Pár lidí z Čech mi psalo, jak se sem vlastně dostat a že nevědí co mají všechno udělat a že chtějí poradit. Proto jsem se rozhodla to napsat sem pro všechny. Do Anglie jsem chtěla jet už rok, ale teprve teď se mi naskytla příležitost a vše mi hrálo do karet. Přemýšlela jsem, zda sem pojedu pracovat nebo jako au-pair. A nakonec to rozhodování nebylo až tak těžké. Když tu chcete normálně pracovat musíte si kromě klasických věcí v ČR zařídit ubytování, NIN(national insurance number) a práci v Anglii, což je z Čech téměř nereálný. A kolik peněz by tady člověk nechal první týden za všechno, to by si to rychle rozmyslel a zůstal radši v ČR. Proto bylo au-pairství jasnou volbou. Pak už se jen stačilo rozhodnout kam a Londýn byl pro mě taky jasný. Založila jsem si profil na  AupairWorld  a začala hledat rodiny. Nakonec se mi ale naskytla nabídka od  You+ Aupair Agency  , která se mi líbila z důvodu, že se agentuře nic neplatilo. Říkala jsem si,  že za mě vše potřebn...